
In het Franse pretpark Parc Spirou ging de bouw van een nieuwe achtbaan een nieuwe fase in. Nadat de track volledig opgebouwd werd, gingen de eerste testritten van start. Deze nieuwe achtbaan staat in het teken van de anime- en manga-serie Naruto.
Volgend jaar opent Parc Spirou een nieuw themagebied dat het mystieke dorp Konoha uit de Japanse mangaserie Naruto tot leven brengt. In dit gebied worden twee nieuwe attracties gebouwd, beide geleverd door het Italiaanse bedrijf Zamperla. De eerste wordt een zogenaamde Nebulaz-attractie.
De tweede attractie en meteen de grote blikvanger in het park wordt de achtbaan Kyûbi Unchained. Hierop vonden onlangs de eerste testritten plaats.
Kyûbi Unchained
Deze achtbaan is van het type Family Thrill Launch Coaster. De rit begint met een lancering aan 60 km/u, met behulp van een bandenlancering. Daarna gaat het treintje door een zogenaamde ‘high chicane’ en een ‘angled airtime hill’. Ook raast hij over een double down om zo rond de spike te rijden en terug te keren naar het station.
Daarna volgt een tweede lancering aan 75 km/u. De achtbaan passeert vervolgens de wissel en gaat linksaf in bocht van 180° en versnelt boven op de airtime hill. Ten slotte slingert de trein door een S-curve en omhoog langs een ‘dead-end spike’, die 31,5 meter hoog is. Bovenaan de spike neemt de zwaartekracht het over en het tweede deel van de rit wordt vervolgens achterwaarts afgelegd.
Bron: Parc Spirou
Vorig artikel Volgend artikel