Top 10 meeste inversies op achtbanen in Latijns-Amerika

Door: Jonathan Sansens / Op: 24 februari 2025 / De top 10

Amerika is groot, vooral Noord-Amerika is onder de achtbaanfans goed gekend met de Verenigde Staten en Canada, maar ook in het midden en zuiden van Amerika staan interessante pretparken. Daarom zochten wij uit wat de achtbanen zijn van Latijns-Amerika met de meeste inversies en brachten ze samen in deze top 10.

 

De landen die behoren tot Latijns-Amerika zijn: Argentinië, Bolivia, Brazilië, Chili, Colombia, Costa Rica, Cuba, Dominicaanse Republiek, Ecuador, El Salvador, Guadeloupe, Frans-Guyana, Guatemala, Haïti, Honduras, Martinique, Mexico, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, Puerto Rico, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Uruguay en Venezuela.

 

Een inversie is een element waardoor je overkop gaat (zoals een looping of een kurkentrekker). In deze top 10 worden alle soorten inversies die op de achtbanen staan vermeld. Een uitgebreid overzicht met de nodige tekst en uitleg over deze inversies kan je hier terugvinden.

 

#14-7: Boomerang, Búmeran, Medusa Steel Coaster, Kráter, Montaña Rusa & Relámpago (3 inversies)

Búmeran in Parque Diversiones, Boomerang in Six Flags Mexico, Boomerang in Fantasilandia, Boomerang in Parque de la Costa, Medusa Steel Coaster in Six Flags Mexico, Kráter in Parque del Café, Montaña Rusa in Parque Bicentenario en Relámpago in Mundo Petapa hebben allemaal 3 inversies en delen daarom samen de 7de plaats.

 

Boomerang – Six Flags Mexico:

Boomerang in het Mexicaanse pretpark Six Flags Mexico opende in 1988. De achtbaan werd gebouwd door de Nederlandse fabrikant Vekoma, origineel als Boomerang in het Mexicaanse pretpark Rafaela Padilla waar deze van 1984 tot 1986 haar rondjes draaide.

Het parcours van 285 meter lang bevat 3 inversies: een Cobra Roll en een Looping. De Boomerang Coaster is 35,5 meter hoog en behaalt een snelheid van 75,6 km/u. Omdat de track zowel voorwaarts als achterwaarts wordt afgelegd, gaan de bezoekers in totaal 6 keer overkop. Tijdens de rit zijn er krachten tot 5,2 G te voelen.

 

 

Boomerang – Fantasilandia:

Boomerang in het Chileens pretpark Fantasilandia werd gebouwd in 1996 door de Nederlandse fabrikant Vekoma. Het parcours van 285 meter lang bevat 3 inversies: een Cobra Roll en een Looping. De Boomerang Coaster is 35,5 meter hoog en behaalt een snelheid van 75,6 km/u. Omdat de track zowel voorwaarts als achterwaarts wordt afgelegd, gaan de bezoekers in totaal 6 keer overkop. Tijdens de rit zijn er krachten tot 5,2 G te voelen.

 

 

Boomerang – Parque de la Costa:

Boomerang in het Argentijnse pretpark Parque de la Costa werd gebouwd in 1998 door de Nederlandse fabrikant Vekoma. Het parcours van 285 meter lang bevat 3 inversies: een Cobra Roll en een Looping. De Boomerang Coaster is 35,5 meter hoog en behaalt een snelheid van 75,6 km/u. Omdat de track zowel voorwaarts als achterwaarts wordt afgelegd, gaan de bezoekers in totaal 6 keer overkop. Tijdens de rit zijn er krachten tot 5,2 G te voelen.

 

 

Montaña Rusa – Parque Bicentenario:

Montaña Rusa in het Mexicaanse pretpark Parque Bicentenario werd gebouwd in 2009 door de Chinese fabrikant Beijing Shibaolai Amusement Equipment. De achtbaan bevat 3 inversies: een Looping en een Double Corkscrew. De rollercoaster behaalt een snelheid van 75 km/u en is 24 meter hoog.

 

 

Búmeran – Parque Diversiones:

Búmeran in het Costa Ricaanse pretpark Parque Diversiones opende in 2012. De achtbaan werd gebouwd door de Nederlandse fabrikant Vekoma. Origineel als Boomerang in het Braziliaanse pretpark Playcenter São Paulo waar deze van 1997 tot en met de sluiting van het park in 2012 haar rondjes draaide.

Het parcours van 285 meter lang bevat 3 inversies: een Cobra Roll en een Looping. De Boomerang Coaster is 35,5 meter hoog en behaalt een snelheid van 75,6 km/u. Omdat de track zowel voorwaarts als achterwaarts wordt afgelegd, gaan de bezoekers in totaal 6 keer overkop. Tijdens de rit zijn er krachten tot 5,2 G te voelen.

 

 

Medusa Steel Coaster – Six Flags Mexico:

Medusa Steel Coaster in het Mexicaanse pretpark Six Flags Mexico werd gebouwd in 2014 door de Amerikaanse fabrikant Rocky Mountain Construction. De achtbaan ontstond uit de voormalige oude houten achtbaan Medusa die gebouwd werd in 2000 door de Amerikaanse fabrikant Custom Coasters International.

Het parcours van 955,9 meter werd aangepast naar een lengte van 914,4 meter. Op het parcours werden 3 inversies toegevoegd: een Barrel Roll Downdrop, een Zero-G Roll en nog een afsluitende Zero-G Roll. De snelheid van 88,5 km/u werd opgetrokken naar 93,3 km/u terwijl de hoogte van 32 meter aangepast werd naar een hoogte van 29,9 meter.

 

 

Kráter – Parque del Café:

Kráter in het Colombiaanse pretpark Parque del Café werd gebouwd in 2014 door de Duitse fabrikant Gerstlauer Amusement Rides. Het parcours van 379,8 meter lang heeft een drop van 95° en bevat 3 inversies: een Immelmann, een Cutback en een Inclined Looping. De Euro-Fighter behaalt een snelheid van 83,7 km/u en is 30,5 meter hoog.

 

 

Relámpago – Mundo Petapa:

Relámpago in het Guatemalaans pretpark Mundo Petapa werd gebouwd in 2019 door de Italiaanse fabrikant Zamperla. Het 375 meter lange parcours bevat 3 inversies: een Looping, een Immelmann en een Corkscrew. De achtbaan behaalt een snelheid van 70 km/u en is 21 meter hoog. Bezoekers zitten met 3 naast elkaar in rijen van 3 waardoor er 9 personen per karretje kunnen meerijden.

 

 

#6: Montaña Rusa – Diverland (4 inversies)

Montaña Rusa in het Venezolaans pretpark Diverland werd gebouwd in 1983 door de Nederlandse fabrikant Vekoma. De achtbaan is 750 meter lang en bevat 4 inversies: een Double Loop en een Double Corkscrew. De rollercoaster is waarschijnlijk ongeveer 30 meter hoog en behaalt waarschijnlijk ongeveer een snelheid van 65 km/u.

 

 

#5-2: Desafío, Firewhip, Raptor & Batman The Ride (5 inversies)

Desafío in Parque de la Costa, Firewhip in Beto Carrero World, Raptor in Fantasilandia en Batman The Ride in Six Flags Mexico zijn allemaal even lang en delen daarom samen de 2de plaats.

 

Desafío – Parque de la Costa:

Desafío in het Argentijnse pretpark Parque de la Costa werd gebouwd in 1999 door de Nederlandse fabrikant Vekoma. De Suspended Looping Coaster (SLC) heeft de standaard lay-out die wereldwijd 27 keer verkocht werd. Dit betekent dat de achtbaan 689 meter lang is en volgende 5 inversies bevat: een Roll Over, een Sidewinder en een Double In-Line Twist. De rollercoaster is 33,3 meter hoog en behaalt een snelheid van 80 km/u.

 

 

Batman The Ride – Six Flags Mexico:

Batman The Ride in het Mexicaanse pretpark Six Flags Mexico werd gebouwd in 2000 door de Nederlandse fabrikant Vekoma. De Suspended Looping Coaster (SLC) heeft de standaard lay-out die wereldwijd 27 keer verkocht werd. Dit betekent dat de achtbaan 689 meter lang is en volgende 5 inversies bevat: een Roll Over, een Sidewinder en een Double In-Line Twist. De rollercoaster is 33,3 meter hoog en behaalt een snelheid van 80 km/u.

 

 

Raptor – Fantasilandia:

Raptor in het Chileense pretpark Fantasilandia werd geopend in 2008. De achtbaan werd origineel gebouwd door de Nederlandse fabrikant Vekoma als Dream Thunder voor de Japanse International Dream Exchange Fair waar deze gedurende 1997 haar rondjes maakte. Waar de achtbaan tussen 1997 en 2008 was, is momenteel nog steeds een mysterie. Hoewel er tot op heden geen geverifieerde informatie is gevonden, wordt aangenomen dat de achtbaan na de Japanse tentoonstelling naar het Japanse pretpark Tama Tech Motopia zou gaan. Deze verhuizing heeft nooit plaatsgevonden en men denkt dat de achtbaan in plaats daarvan naar China is gestuurd, waar hij nooit is gebouwd. Er wordt ook gezegd dat Ronald Bussink (een Zwitser die de iconische Tower of Terror ontwierp van het Zuid-Afrikaanse pretpark Gold Reef City) ooit eigenaar was van de achtbaan.

De Suspended Looping Coaster (SLC) heeft de standaard lay-out die wereldwijd 27 keer verkocht werd. Dit betekent dat de achtbaan 689 meter lang is en volgende 5 inversies bevat: een Roll Over, een Sidewinder en een Double In-Line Twist. De rollercoaster is 33,3 meter hoog en behaalt een snelheid van 80 km/u.

 

 

Firewhip – Beto Carrero World:

Firewhip in het Braziliaanse pretpark Beto Carrero World werd geopend in 2008. De achtbaan werd origineel gebouwd door de Nederlandse fabrikant Vekoma als Blackout voor het Japanse pretpark Suzuka Circuit waar deze van 1995 tot en met 2007 haar rondjes maakte. De Suspended Looping Coaster (SLC) heeft de standaard lay-out die wereldwijd 27 keer verkocht werd. Dit betekent dat de achtbaan 689 meter lang is en volgende 5 inversies bevat: een Roll Over, een Sidewinder en een Double In-Line Twist. De rollercoaster is 33,3 meter hoog en behaalt een snelheid van 80 km/u.

 

 

#1: Avalancha – Xetulul (8 inversies)

Avalancha in het Guatemalaans pretpark Xetulul werd gebouwd in 2002 door de Zwitserse fabrikant Intamin Amusement Rides. De achtbaan behaalt een snelheid van 88 km/u en bevat 8 inversies. Dit zijn een Looping, een Cobra Roll, een Double Corkscrew en een Triple Heartline Roll.

 

 

 

Toekomst:

Het Braziliaanse pretpark Mirabilandia is de oorspronkelijke locatie in Olinda ontgroeid en verhuist naar deze nieuwe locatie in Paulista, ongeveer 13 km ten noordoosten van de oorspronkelijke locatie. Dat nieuws werd in 2016 bekendgemaakt. In dit nieuwe park zouden alvast twee achtbanen komen.

De eerste is een Giant Inverted Boomerang van Vekoma die van 2001 tot en met 2007 als Déjà Vu in het Amerikaanse pretpark Six Flags Over Georgia stond. Sinds 2009 ligt deze in opslag bij het huidige Mirabilandia park, maar werd daar nooit opgebouwd. Het parcours van 367 meter zal zowel voorwaarts als achterwaarts afgelegd worden waardoor de bezoekers 2 maal door de 3 inversies gaan: een 33,5 meter hoge Cobra Roll en een 31,1 meter hoge Looping. Deze achtbaan is 54 meter hoog en heeft een snelheid van 99 km/u.

De tweede achtbaan is een 8 Inversion roller coaster van de Zwitserse fabrikant Intamin Amusement Rides die in 2016 aankwam op de nieuwe locatie van Mirabilandia. De achtbaan komt over van het Braziliaanse pretpark Terra Encantada waar deze van 1998 tot de sluiting van het park in 2010 als Monte Makaya haar rondjes draaide. Daarna bleef die nog tot en met 2016 buiten werking in het park staan tot de verkoop aan Mirabilandia rond was. Op het parcours van 800 meter gaan de bezoekers 8 keer overkop via een Looping, een Cobra Roll, een Double Corkscrew en een Triple Heartline Roll. Deze achtbaan is 37 meter hoog en behaalt een snelheid van 80 km/u.

Aangezien de rollercoasters al meer dan 15 jaar buiten werking zijn en het project al van in 2016 werd aangekondigd en nog steeds niet in opbouw is, lijkt ons de kans eerder klein dat dit nog werkelijk gerealiseerd zal worden.

 

Nawoord:

Van de 14 verschillende achtbanen in deze top 10 zijn er maar liefst 8 verschillende landen vertegenwoordigd. Daarvan liggen er drie in Noord-Amerika en vijf in Zuid-Amerika. Mexico is 4 keer vertegenwoordigd. Argentinië, Chili en opvallend ook Guatemala zijn elks 2 keer vertegenwoordigd. Costa Rica, Brazilië, Colombia en Venezuela elks 1 keer. Op pretparkvlak is Six Flags Mexico 3 keer vertegenwoordigd en Fantasilandia 2 keer. Alle andere parken 1 keer.

 

Deze lijst is opgesteld in 2025 aan de hand van de roller coaster database (rcdb.com) die gegevens bijhoudt van meer dan 12.000 achtbanen wereldwijd.

Facebook

Archieven