Efteling onthult naam en ontwerp nieuwe Raveleijn-attractie

Efteling onthult naam en ontwerp nieuwe Raveleijn-attractie

Door: Jonathan Sansens / Op: 26 mei 2026 / 2 min / Efteling, Nederland

De Efteling onthult de naam en het ontwerp van de nieuwe attractie in het vernieuwde themagebied Raveleijn: Ravenring. Het wordt een spannend vliegritueel waarbij bezoekers opstijgen in gevleugelde voertuigen geïnspireerd op raven, de mysterieuze zwarte vogels die onlosmakelijk verbonden zijn met de wereld van Raveleijn. Vanaf deze winter kunnen helden hun moed op de proef stellen in de Ravenring.

Ravenring wordt gerealiseerd net buiten de stadsmuren van de magische stad Raveleijn. Bezoekers nemen plaats in één van de 18 gevleugelde voertuigen en bepalen via een hendel zelf hoe schuin ze durven te vliegen. Hier worden de vliegkunsten en het uithoudingsvermogen op de proef gesteld. Wie heeft lef genoeg om de magische stad Raveleijn te beschermen?

De attractie biedt ruimte aan 36 bezoekers tegelijk en de minimumlengte is één meter. Centraal in de ring staat het Raven-medaillon. De attractie is versierd met vaandels en de vijf magische elementen die kenmerkend zijn voor Raveleijn. Aan het eind van de rit ontdekken bezoekers welke van de vijf magische elementen het best bij hen passen: water (blauw), vuur (rood), hout (groen), aarde (bruin) of metaal (paars).

Vernieuwd themagebied
In augustus 2025 maakte de Efteling bekend dat het themagebied een complete metamorfose ondergaat. De parkshow wordt volledig vernieuwd met een nieuwe verhaallijn en indrukwekkende showeffecten, in samenwerking met Puy de Fou. Ook de nieuwe show is toegankelijk vanaf deze winter. Verdere details over de nieuwe Raveleijnshow en de exacte openingsdatum van het vernieuwde gebied met Ravenring volgen later dit jaar.

Ravenring wordt gebouwd door de Nederlandse attractiebouwer Vekoma, beter bekend van haar achtbanen. Het is voor het eerst in bijna 30 jaar dat Efteling weer samenwerkt met de fabrikant uit het Limburgse Vlodrop. De twee bedrijven werkten voor het laatst samen voor de bouw van Vogel Rok, welke opende in 1998.

Facebook

Mail ons

Nieuws, interessante foto's of artikels mag je sturen naar team@themeparkfreaks.eu

Archieven