Het Duitse waterpark AquaMagis heeft haar gloednieuwe Kamikaze-glijbaan geopend! Het gaat om de Shootingstar, de hoogste buitenglijbaan van Duitsland. De attractie had normaal al vele jaren geleden geopend moeten worden, maar de plannen werden een tijd lang in de koelkast gestoken wegens corona.
Voor de corona crisis maakte het Duitse overdekte waterpark AquaMagis in Plettenberg bekend dat het een nieuwe spectaculaire glijbaan zou maken. Origineel had de nieuwe attractie moeten openen in 2021. De plannen werden door de corona crisis on hold gezet, maar in 2024 gingen de bouwwerken toch van start.
Ondertussen is de glijbaan volledig klaar en werd de ShootingStar geopend voor het publiek. Het gaat om een glijbaan die in het buitengebied werd gebouwd. Deze is van het type “Kamikaze/Free Fall” gebouwd door de Zwitserse fabrikant Klarer. Deze glijbaan is 22 meter hoog met een drop van 68 graden. Het parcours is 77 meter lang en er worden snelheden gehaald van 40 km/u. In het begin is er een doorzichtig gedeelte in het parcours.
Ruimte thema:
Eind 2023 was het waterpark nog gesloten voor een grondige renovatie. Daarbij werden niet alleen het waterpark en de glijbanen beter geïsoleerd, maar werd er van de gelegenheid ook gebruik gemaakt om het waterpark in een ruimte thema te gieten. De glijbanen kregen nieuwe namen en er werden ook nieuwe lichteffecten geïnstalleerd. Dit alles ter voorbereiding van de nieuwe Kamikaze-glijbaan die de naam ShootingStar (vallende ster) heeft.
Voortrekkersrol:
De nieuwe glijbaan werd gebouwd om de 20ste verjaardag van het waterpark te vieren. In de afgelopen jaren werden er heel wat bijzondere en unieke waterglijbanen geïnstalleerd in het waterpark. Zo opende AquaMagis met Gravity Loop de allereerste looping glijbaan van Duitsland.
Met Storm Force 1 opende de allereerste waterglijbaan in de wereld waarbij de bezoekers op banden worden voortgestuwd door windturbines.
Nog een andere wereldprimeur was Sauerland Surfer, de allereerste glijbaan waarbij bezoekers moeten rechtstaan. Na dit instapmodel waarbij de bezoekers kunnen oefenen op de techniek werd er ook nog een tweede en uitdagendere staande glijbaan geopend met Crazy Surfer. In totaal heeft het waterpark 12 glijbanen.
Bron: www.eap-magazin.de
Foto’s: AquaMagis Plettenberg
Vorig artikel Volgend artikel